Mizerné výkony české ekonomiky se dnes těžko dají hodit na hlavu eurokrizi. Český export si vede rekordně dobře, zatímco české domácnosti zažívají nejhlubší propad spotřeby v novodobé historii.

Porovnání s regionem není ale vždy úplně fér. Slovenská ekonomika sice roste výrazně rychleji, ovšem není to dáno pouze domácí poptávkou, ale naopak ještě lepším exportním výkonem a větší vahou zahraničního obchodu na celkovém HDP. Dynamika slovenských exportů je skoro dvojnásobná, zatímco spotřeba domácností podobně jako v Česku také klesá.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.