Po každé katastrofě se vyrojí nápady, jak jí napříště zázračně zabránit. Když se střílí ve škole, nastane debata o zákazu střelných zbraní, když se objeví terorista s bombou v botě, začneme se kolektivně zouvat na letišti. Teď, po metanolové aféře, se objevují hlasy, že by bylo dobré v Česku omezit dostupnost tvrdého alkoholu.

Je to na zvážení, existují země, které to dělají. Ve Švédsku, kde se s alkoholem nakládá jako s nebezpečnou tvrdou drogou, si koupíte alkohol pouze ve speciálních obchodech. V supermarketu je k dostání jen tříapůlprocentní pivo. Jako s tvrdou drogou tam nakládají nejen s kořalkou, ale i s ležákem a vínem a přísně vzato mají pravdu. Otravu alkoholem si pořídíte frankovkou stejně snadno jako tuzemákem, dost maturantů by mohlo vyprávět.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru