Většina politiků ve Francii v souvislosti s otištěním karikatur zobrazujících muslimského proroka Mohameda hájí svobodu vyjadřování. Někteří ministři však zároveň vyzývají ke zdrženlivosti s ohledem současné bouře v muslimském světě vyvolané ukázkami z filmu zesměšňujícími proroka Mohameda na serveru YouTube.

Tento přístup zvolil i premiér Jean-Marc Ayroult. "V naší zemi je svoboda vyjadřování, a tedy i svoboda karikovat zaručena, každý by ji však měl využívat zodpovědně," varoval v rozhovoru pro stanici RTL premiér. Zároveň dodal, že pokud se někdo cítí karikaturami v satirickém týdeníku Charlie Hebdo dotčen, má možnost se obrátit na soud.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.