Prohibice zřejmě vystaví státní pokladně hodně vysoký účet. Státní kasu ochudí o stamiliony na spotřební dani a DPH. O další stamiliony přijdou restaurace a bary, obchodníci a výrobci. Producenti budou navíc muset postupně utlumit výrobu a - pokud bude prohibice trvat déle - zaměstnance poslat na dovolené nebo některé propustit.

Největší firmy už uvažují o žalobě nebo alespoň o žádosti na kompenzaci škod. Otázkou také je, jak obchodníci, výrobci, případně stát naloží s nyní uskladněnými miliony lahví alkoholu. Bylo by riziko je po skončení prohibice vracet do regálů - nikdo totiž neví, kolik z nich může obsahovat jedovatý metanol.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.