Zaujal už vstupem na jeviště - dokázal dokonale zacházet s tělem i hlasem, k čemuž mu pomáhala i přirozená muzikálnost. Radek Brzobohatý byl typem, který je vyhledávaný v každé době - chlapák, jemuž stejně slušela prostá venkovská halena, vojenský mundúr i frak.

Nezapomenutelný byl především ve svých vinohradských rolích - Marlowa v Králi Krysovi či jako Robert v Komu zvoní hrana. V divadelním herectví vycházel z klasické školy psychologického realismu. Jeho výrazové prostředky nežadonily o přízeň diváků, sympatie získával neokázalými, téměř minimalistickými gesty, šibalským úsměvem na půl úst, drobnými detaily, které činily jeho projev tak charakteristickým. Rád se nechal inspirovat dobrými hereckými kolegy, s nimiž se až furiantsky trumfoval. Například partnerství s Petrem Haničincem na Vinohradech bylo tak pevné, že jim začali přezdívat "divadelní Čuk a Gek".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.