Míra nezaměstnanosti mezi mladými válečnými veterány je o více než padesát procent vyšší než u občanů stejného věku. O programy pro pomoc vojákům s adaptací do civilního života přitom ve Spojených státech není nouze.

Většina veteránů bez domova jsou běloši ve věku mezi 31 a 61 lety a mají nějaký zdravotní handicap. Polovina všech žije v Kalifornii, na Floridě, v New Yorku nebo v Texasu, uvádí vládní studie Úřadu pro záležitosti veteránů. Department of Veterans Affairs.

Americké vojsko je v současnosti tvořeno dobrovolníky, všeobecná branná povinnost neexistuje. Mnoho mladých lidí ale narukuje kvůli vysoké míře nezaměstnanosti i limitované finanční pomoci pro studenty.

Harriet McDonaldová z amerického serveru The Daily Beast navštívila jedno z center pro bezdomovce v newyorkském Brooklynu, které provozuje nezisková organizace The Doe Fund. "Jeden muž nám, nejprve zdráhavě, vyprávěl o problémech, které ho potkaly poté, co více než před rokem odešel od mariňáků," píše ve svém článku.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.