Věž s podivuhodnou ocelovou konstrukcí navrhl indický výtvarník Anish Kapoor. Na projektu se významně podílel také proslulý architekt Cecil Balmond, který dostal na starost především inženýrské zpracování projektu. Samotnou realizací a dozorem nad stavbou pak byl pověřen jako vrchní inženýr Pierre Edel ze společnosti ArcelorMittal. Ta je hlavním sponzorem neobvyklé vyhlídkové věže. Z celkové ceny, která přesahuje 22 milionů liber (přibližně 690 mil. Kč), uhradila 19,7 milionů liber. Zbývající částku zaplatil zadavatel projektu, město Londýn.
ArcelorMittal Orbit není klasická vyhlídková věž. Autoři k Orbitu přistupují raději jako k uměleckému dílu. "Jsem poctěn tím, že mě pan Mittal přizval k tomuto projektu. Je to naprosto výjimečná akce, kterou inženýr zažije jednou za život. Spolupráce s umělci, s designéry, dává naší práci nový rozměr," říká šéfinženýr Pierre Edel z ArcelorMittal.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.