Vysocí činitelé Evropské unie v sobotu tlačili na urychlení kroků k ukončení dluhové krize. Italský premiér Mario Monti varoval, že dlouhodobě špatná ekonomická situace posiluje nebezpečný protievropský nacionalismus a populismus.

Navrhl proto, aby se v Římě sešli šéfové států a vlád zemí EU a do hloubky  se zabývali nebezpečím protievropského populismu, rozdíly mezi průmyslovým Severem a chudým Jihem Evropy a nacionalistickými předsudky, které posiluje odpor obyvatel proti úsporným opatřením v eurozóně, která mají zabránit šíření dluhové krize.

"Vynořují se polozapomenuté předsudky a stereotypy," varoval Monti na tiskové konferenci. "Objevuje se mnoho projevů populismu, který má vyvolat nesoulad mezi skoro všemi členskými státy," dodal před novináři na ekonomické konferenci v severní Itálii.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.