Manažerské aktivity v řízení podniků se odvíjejí od definování strategie, následovány operativními plány (marketingový, obchodní, finanční, personální, inovační atd.), které jsou v kompetenci manažerů jednotlivých podnikových úseků.

Kontrola budoucích odchylek od vytyčených cílů je v odpovědnosti controllingových útvarů, které obvykle v malé a střední firmě zodpovídají i za řízení rizik, vyplývajících ze zjištěných odchylek.

Vzhledem k tomu, že každý plán musí mít vytyčeny cíle, je i controlling zaměřen na odhalování a následné řízení odchylek konkrétních strategických a operativních cílů. Vazby mezi strategickým a operativním řízením, controllingem a řízením rizik vidíme na schématu níže.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.