Růst výkupních cen vepřového masa téměř o 20 procent, ke kterému došlo v posledních týdnech na německé burze, silně ovlivňuje i situaci v nákupních cenách v České republice. Podle Potravinářské komory ČR (PK ČR) se tento růst doprovázený zvyšujícími se cenami dalších vstupů jako energie nebo pohonné hmoty projeví v nejbližší době v cenách masných výrobků v obchodech.

„Dosud nejvyšší cena prasat v živém byla přes 45 Kč v roce 2001, kdy se ale jednalo o krátkodobou záležitost. Dnešní situace je výrazně jiná i vzhledem k vysokým výkupním cenám obilí z letošní sklizně, které výrazně ovlivní ceny krmnych směsí na celý další rok,“ uvádí ve zprávě PK ČR.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.