Dnes má na Vítkově státní pohřeb generál Tomáš Sedláček - zemřel 27. srpna ve věku devadesáti čtyř let. Píše se o něm jako o "jedné z nejvýznamnějších osobností protinacistického odboje", Václav Klaus prohlásil, že byl "příkladem vojenské důstojnosti, skutečným a pravým vojákem, z jehož slov a činů byla patrná zásadovost, věrnost a láska k vlasti a k armádě".

Nic proti velkým slovům, při podobných příležitostech jsou nejspíš namístě. Jenže přetvářejí člověka v pomník. Na mě pan Sedláček v osobním styku působil překvapivě nevojácky, ačkoli jsem ho skoro vždycky viděl v uniformě. Nejspíš to bylo tím, že si důstojníka představuju jako muže, ze kterého sálá tvrdost, neříká nic tzv. nadbytečného, máte tendenci postavit se do pozoru. Tomáš Sedláček byl ale příjemný, ochotný, společenský - a sebeironický.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.