Finanční skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka a PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, které napůl vlastní loterijní Sazku, soupeří podle informací serveru Česká pozice o to, kdo firmu plně ovládne.

Obě společnosti usilují o získání podílu druhého konkurenta na základě vzájemného přebíjení finančních nabídek. Jeho pravidla jsou přitom již předem dohodnuta: kdo nabídne nejvyšší částku, získá za ni soupeřův vlastnický podíl, popisuje server.

Skupina PPF už v rámci neveřejné dražby "vystřelila" jako první. Nyní běží lhůta, v níž se čeká na odpověď KKCG, vyplývá z důvěrných informací České pozice.

KKCG musí údajně odpovědět v určité lhůtě a její nabídka musí být minimálně o předem stanovená procenta vyšší než "hláška" PPF. Podle serveru chystá KKCG po důkladné analýze trhu a čísel velkorysou protinabídku.

"Mohu potvrdit, že neveřejná dražba začala. Je klidně možné, že cena za půlku Sazky překročí její loňskou konkurzní cenu, tedy 3,81 miliardy korun," potvrdil HN zdroj, který je úzce spjat s jednou ze společností.

Oficiálně se však obě soupeřící společnosti odmítly k těmto informacím vyjádřit. "Nezlobte se, ale spekulace trhu nekomentujeme," sdělil mluvčí PPF Radek Stavěl.

"Nikdy nekomentujeme neuzavřená jednání," odmítl se vyjádřit i ředitel komunikace skupiny KKCG Dan Plovajko. Komentovat situaci odmítl i současný šéf Sazky Kamil Ziegler.

Konkurz na Sazku byl vyhlášen koncem května loňského roku. Firmu získaly společně skupiny PPF a KKCG, které ve veřejném výběrovém řízení nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy korun.

Sazka se loni dostala do insolvence a následně do konkurzu kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 Areny. Její hala ve Vysočanech nyní slouží jako zajištění dluhopisů vydaných kvůli její stavbě.

Související