S vizáží popové hvězdy a pověstí vynikajícího pianisty se už třicet let na světové hudební scéně pohybuje Jean-Yves Thibaudet. Charismatický Francouz přitahuje pozornost nejen svou virtuózní technikou hry, tvořivou muzikalitou a schopností vykreslit v hudbě barevné odstíny a nálady, inspirativní je i jeho nadšení pro filantropii a módu.

Thibaudet oslaví 7. září, den před začátkem festivalu Dvořákova Praha, své jedenapadesáté narozeniny. Pochází z Lyonu. Jeho rodiče byli neprofesionálními hudebníky, otec hrál na housle a matka - původem z Hamburku - byla pianistkou. Díky ní navštěvoval hodiny klavíru už od pěti let a noty uměl číst dřív než písmenka. "Když jsem byl malý, klavír byl mou nejoblíbenější hračkou. Přitahoval mne jako magnet. Vydržel jsem u něj sedět i čtyři hodiny. Nemlátil jsem do něj jako ostatní děti, ale hrál jsem velmi lehce," vypráví Thibaudet v jednom z rozhovorů o svém dětství.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.