Přestože loni Všeobecná zdravotní pojišťovna vyčerpala své rezervy a nedořešila miliardy utopené v projektu IZIP, její šéf Pavel Horák dostal od správní rady odměnu téměř 800 tisíc korun.

Měsíčně přitom šéf největší české pojišťovny pobírá podle serveru Aktuálně.cz  plat přes dvě stě tisíc korun.

Odměna za loňský rok mohla činit maximálně 1,5 milionu, a i to byl argument některých zástupců vládní koalice, která neustále hovoří o nutnosti úspor. Proti byla jen komunistka Soňa Marková.

"Vzhledem k tomu, že odměna odpovídá 53 procentům celkové možné výše, myslím si, že je odpovídající," uvedla například poslankyně TOP 09 Patricie Kotalíková.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.