Karlovarská lázeňská a hotelová společnost Imperial vykázala za loňský rok tržby 514,4 milionu Kč, meziročně o 52,2 milionu Kč více. Loňské tržby byly nejvyšší za uplynulých pět roků. Zisk čtyři miliony korun se meziročně snížil o 39,3 milionu korun kvůli přechodu části obchodního jmění Imperialu na vytvořený Imperial nemovitostní uzavřený investiční fond. Údaje zveřejnila firma ve výroční zprávě.

Tržby vzrostly ve všech hlavních oblastech a loňský pozitivní trend pokračuje i letos. Od ledna do konce května vzrostly tržby meziročně o 12,7 procenta. Jejich celková výše přesáhla 136 milionů Kč. To bylo v daném období nejvíce za uplynulých deset let. Firma se bez větších potíží vyrovnala s ekonomickou krizí a udržela si stabilní počet klientů. Těch od loňska znovu přibývá a letos za pět měsíců jich bylo 4163. Ročně využívá ubytovacích kapacit společnosti kolem 25 000 hostů.

Letos si hotel Imperial, jež patří k největším v lázeňském městě, připomíná 100. výročí založení. Kampaň k výročí zahájil Imperial loni na podzim. Její součástí byl například pátý ročníku Imperial Design Symposia, který byl zaměřen na oslavy výročí založení hotelu. Po celý letošek je přístupná výstava dobových obrázků a fotografií ukazujících, jak se Imperial v uplynulých 100 letech měnil.

Imperial Karlovy Vary poskytuje od roku 1992 komplexní lázeňskou péči ve svých nestátních zdravotnických zařízeních Hotelu Imperial a Spa Resortu Sanssouci. Ročně se tady léčí kolem 16.000 klientů. Loni firma zaměstnávala 451 lidí. Na rozvoj svých zařízení v posledních osmi letech vydala téměř 850 milionů korun. Soustředění majetku pro investice do nemovitostí, zejména pak hotelového a lázeňského charakteru, je jedním z úkolů Imperialu nemovitostního uzavřeného investičního fondu.

Související