Na programu Apollo se podílely statisíce inženýrů, techniků a vědců. Na piedestal nesmrtelnosti ale vynesl jedno jméno: pilota Neila Armstronga, který v sobotu zemřel ve věku 82 let.

Vést první lidskou výpravu na povrch jiného vesmírného tělesa mohl prakticky kdokoliv z desítek astronautů, kterými na konci 60. let NASA disponovala. Zjednodušeně bychom mohli říci, že Armstrong vlastně měl jen štěstí a byl ve správnou chvíli na správném místě. Svým způsobem je to pravda: byl vybrán jako kompromisní kandidát, který v ničem příliš nevyniká, ale zároveň nemá žádné slabiny.

V článku se dále dozvíte

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.