Už zas! zvolali mnozí komentátoři po výpadu republikánského kandidáta do Senátu Todda Akina proti zastáncům potratů. Svoji úvahu, že po "znásilnění žena málokdy otěhotní", okořenil bonmotem, že "ženy přece mají způsoby, jak 'celou věc' ukončit". Myslel tím, že ženské tělo jaksi vypudí nechtěný biologický materiál a jede se vesele dál, jako by se nic nestalo.

Je to samozřejmě kolosální pitomost, leč alespoň nám to umožňuje konstatovat, že pokud se toto dostane do vážně míněné politické debaty, znamená to, že se ocitáme zpět v šedesátých letech minulého století a zřejmě bychom znovu měli zahájit sexuální revoluci. Anebo se zeptat, kde ona revoluce zůstala trčet, když se tyto úvahy po půl století vracejí jako bumerang.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.