Obrazy ze života Jurije Gagarina, respektive historické milníky minulého, z velké části socialistického století, lze s velkou zručností zachytit loutkovým divadlem. Povedlo se to nové loutkářské hvězdě - souboru Športniki.

Nezávislé česko-slovinské divadlo, které tvoří nedávní absolventi Alternativního a loutkového divadla DAMU, vzniklo teprve vloni, ale stihlo si už udělat jméno. Vděčí za to své první inscenaci, hravé lindgrenovské variaci Back to Bullerbyn, jež nápaditě propojila osudy dětí ze švédské vesničky se vznikem skupiny ABBA. Stala se hitem četných festivalů, naposledy letošních Colours of Ostrava, tvůrcům vynesla několik nominačních hlasů v anketě o Cenu Alfréda Radoka a především prestižní oborovou cenu Erik. Klíčem k úspěchu bylo, že Športniki přišli s propracovanou technikou, která nepatří k těm nejčastějším - hrají s drobnými prstovými loutkami, kterým dala výtvarnice Tereza Venclová nezaměnitelnou podobu s okázale severskými svetříky a kulíšky ve švédských národních barvách.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.