David Vodrážka bude zřejmě už brzy muset vysvětlovat smlouvy, které podepsal za pražský dopravní podnik, v jehož vedení seděl. Podle právního auditu, který v městské firmě prováděla Transparency International, totiž bývalý druhý muž ODS odsouhlasil nejméně dva sporné a nevýhodné kontrakty.

Poradci vlastnění z Kypru

První případ míří za společností Peskim. David Vodrážka s ní za dopravní podnik spolu s bývalým radním za ODS Milanem Richterem v červnu 2010 podepsal rámcovou smlouvu na organizaci veřejných zakázek a na poradenství při výběrových řízeních. Firmu přitom už v době podpisu vlastnila neprůhledná společnost Cheerlade Holdings Limited, napojená na advokátní kancelář MSB Legal - dříve advokátní kancelář Šachta & Partners, která pro dopravní podnik zajišťovala za vedení Martina Dvořáka právní služby. Společník advokátní kanceláře David Michal pro HN v lednu uvedl, že je spolumajitelem zmíněné kyperské společnosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.