Umění ilustrace ztratilo jednoho z nejvlivnějších činitelů, jehož tvorba byla rozkročena přes půl století - ve věku nedožitých 84 let zemřel v pátek oblíbený humorista a ilustrátor Jaroslav Malák.

Často platí pravidlo, že výtvarníci, kteří nejvíce ovlivňují vkus širokých vrstev, bývají vnímáni spíše jako přirozená součást kulturního prostoru a jsou vlastně tak trochu neviditelní. Navíc když publikují hojně po časopisech a věnují se dětské literatuře. Výtvarné umění má mnoho pater a dnes již nikdo nemůže tvrdit, že desáté je lepší než třetí. Existují rovnoběžně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.