Hazardní firmy si naposledy užily velkou výsadu: rozhodování, komu pošlou miliardy povinně určené na veřejně prospěšné účely.

Jenže i tentokrát přesun téměř tří a půl miliardy korun vyvolává podezření, že některým kasinům, hernám a loterijním společnostem ve skutečnosti o veřejný prospěch nejde. Peníze totiž často končí u pochybných sdružení, spřátelených firem a spolků, které si náhle přijdou na obrovské peníze. Příklad? Necelých 75 milionů loni získal Tennis Club Realsport, prakticky neznámý oddíl. Společnost Golf Course Management, která provozuje hřiště u Litoměřic, zase dostala 6,5 milionu. Bratr člena představenstva Jiřího Hamra přitom pracuje pro hazardní společnosti. "Máte pravdu, peníze mi pomohl sehnat," uznal Hamr. "Ale můžu vás ujistit, že všechno šlo do sportu."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.