Ještě před rokem Jaroslav Vlasák váhal, jestli odpoví na otázky novinářů: Proč právě jeho neznámý Spolek pro obranu práva a spravedlnosti zničehonic od hazardu získal 16,6 milionu korun?

Kde peníze skončily, dnes není možné z veřejných zdrojů dohledat. A na telefonním čísle, zveřejněném na strohých webových stránkách, to nikdo nezvedá.

Spolek registrovaný v pražském sídlištním paneláku je jedním z mnoha obdarovaných od hazardní společnosti Helvet Group. A právě tuhle firmu od letošního roku vyšetřují policisté kvůli podezření z podvodů při placení povinných charitativních odvodů. Není sama - další společností, podezřelou z "odklánění" milionů, je akciovka Merkur Casino. Obě dohromady podle trestního oznámení, které detektivům dodal analytický útvar ministerstva financí, propraly přes fiktivní neziskové organizace 300 milionů. Přitom policisté takhle velký případ hazardních podvodů ještě neřešili - přestože se už roky ví, že stamiliony se zřejmě oklikou vrací zpět kasinům a hernám.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.