Do katolického Polska přijíždí ve čtvrtek na historickou návštěvu moskevský patriarcha Kirill. Jedná se první návštěvu hlavy pravoslavné církve v zemi od vyhlášení samostatnosti Polska po 1. světové válce.

Nejdůležitějším bodem Kirillovy cesty bude páteční setkání s předsedou polské biskupské konference Józefem Michalikem, na němž oba duchovní podepíší výzvu věřícím, aby prosili boha o odpuštění za zlo, nespravedlnost a křivdy z minulosti.

"Jsme hluboce přesvědčeni, že vztahy mezi lidmi Ruska a Polska, jež v historii často zasáhly křivda, války a nepřátelství, musí dojít usmíření," řekl ke Kirillově cestě arcibiskup Hilarion, vedoucí vnějších vztahů ruské pravoslavné církve.

Mezi oběma církvemi i zeměmi panují napjaté vztahy, a tak mnozí výzvu přirovnávají k dopisu polských biskupů, kteří v v roce 1965 německým duchovním napsali, že "odpouštějí a prosí o odpuštění".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.