Na hlavním bruselském náměstí je dnes po ránu nezvykle rušno, a to i přesto, že si místní populace dopřává den volna díky svátku nanebevzetí Panny Marie. Zvědavce z okolí i ze vzdálených kontinentů sem znovu po dvou letech přilákal věhlasný květinový koberec, který na kamenném dláždění na pět dní vystřídá holuby.

Jedinečnost bruselské podívané dodává především gotická kulisa měšťanských domů, jejichž dlouhověkost kontrastuje s pomíjivostí řezaných květin. Na téměř dvou tisících metrech čtverečních se tísní 600 000 begonií, které byly sestaveny do obrazců připomínajících umění afrických domorodých kmenů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.