Američtí imigrační úředníci budou mít v následujících dnech pořádně napilno. Ve středu totiž vláda Baracka Obamy spouští rozsáhlý program, který má přinést amnestii pro zhruba 1,7 milionu nelegálních přistěhovalců v USA.

"Málem jsem se rozplakal," popsal svou reakci, když se o programu dozvěděl, dvacetiletý Cesar Espinosa. On a miliony dalších lidí, kteří se do země dostali jako děti ilegálních imigrantů, si budou moct zažádat o dvouletý odklad deportace a pracovní povolení.

Už o víkendu se v malé budově neziskové organizace Humane Immigrant Rights v Los Angeles tísnily davy lidí, aby se o programu dozvěděly více informací. Podle listu New York Times se fronta i přes úmorné vedro táhla ven ze dveří kanceláře až na konec dlouhého bloku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.