Co se dnes děje:

- Česká národní banka zveřejní statistiku fondů kolektivního investování k 30. červnu 2012

- 09:00 Schůze vlády. Na programu mimo jiné:
    - návrh zákona o katastru nemovitostí;
    - návrh změny v uplatňování Zásad realizace programů průmyslové spolupráce;
    - základní parametry zadávacích podmínek pro veřejnou zakázku týkající se distribuce a prodeje emisních kuponů 2014 a následující emise

- 10:30 Vývoj nezaměstnanosti za červenec v Británii

- 14:30 Zpráva o červencové inflaci spotřebitelských cen v USA

Levné potraviny?

Úroveň cen potravin byla loni v České republice pátá nejnižší v Evropské unii za Bulharskem, Rumunskem, Polskem a Litvou. Ceny potravin v tuzemsku byly o pětinu nižší, než činí průměr ze všech 27 členských zemí EU, uvádí Eurostat, který údaje spočítal na základě parity kupní síly. Informuje o tom deník E15.

Audit v Budvaru nic zásadního neodhalil

Půl roku trvající kontrola hospodaření národního podniku Budějovický Budvar neodhalila selhání či nezákonné machinace ze strany vedení podniku, zjistila jen několik pochybení v činnosti pivovaru. Píšou to Hospodářské noviny (HN), které mají k dispozici neveřejný verdikt auditorů. Ministr zemědělství Petr Bendl by v nejbližší době měl podepsat závěrečný protokol.

Prima půjčila stovky milionů

Společnost FTV Prima, která v loňském roce více než zdvojnásobila zisk, půjčila svým majitelům celkem 300 milionů korun. Společnost GES Media Europe podnikatele Ivana Zacha a švédský koncern MTG získaly od své dcery po 150 milionech Kč. Podle deníku E15 to vyplývá z dokumentů společnosti FTV Prima Holding. Výnosový úrok byl stanoven na 2,4 milionu korun ročně, splatnost vypršela na konci července.

Britská banka raději zaplatila

Britská banka Standard Chartered urovnala ve Spojených státech obvinění z praní špinavých peněz. Dopustit se jej měla tím, že několik let umožňovala finanční transakce mezi Íránem a zbytkem světa, ačkoliv se na ni vztahoval zákaz v rámci mezinárodních sankcí proti Íránu. Oddělení finančních služeb (DFS) státu New York oznámilo, že banka zaplatí pokutu 340 milionů dolarů (asi 6,9 miliardy Kč).(VÍCE ZDE)

Foxconn investuje miliardy dolarů

Tchajwanská společnost Foxconn Technology Group hodlá v Indonésii v příštích pěti až deseti letech investovat od pěti do deseti miliard dolarů (asi 101 až 202 miliard Kč). Informovalo o tom indonéské ministerstvo obchodu. Foxconn chce zpočátku kompletovat a vyrábět asi tři miliony mobilních telefonů ročně.

Pohádkové odstupné

Odcházející prezident a generální ředitel amerického výrobce automobilových součástek Visteon Don Stebbins obdrží odstupné v hodnotě zhruba 12,7 milionu dolarů (přes čtvrt miliardy Kč). Oznámila to firma, která je bývalou dceřinou společností automobilky Ford Motor.

Z BBC do New York Times

Novým šéfem americké mediální společnosti The New York Times Co. se stane Mark Thompson, který dosud vedl britský koncern BBC. Dnes to uvedla agentura Reuters. Thompson převezme firmu vydávající listy The New York Times a Boston Globe v době, kdy se tištěné noviny potýkají s propadem inzerce v důsledku toho, že čtenáři shánějí informace stále častěji v digitální podobě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru