Otázky, které souvisejí s dvacet let nedořešeným majetkovým narovnáním s křesťanskými církvemi, patří stabilně do českého veřejného prostoru a spolehlivě vyvolají vášnivé diskuse. Pod kotel emocí navíc aktuálně přiložila i předvolební atmosféra. Je zcela zřejmé, že do zjitřených diskusí se promítají také historické konotace a debata, která se vede o problém "restitucí", je zástupná záležitost pro dlouhodobé animozity české společnosti vůči katolické církvi. I teď v části populace prudce ožily antiklerikální resentimenty, existující zde minimálně od poslední čtvrtiny 19. století.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.