Kvůli dalšímu případu, kdy zahynulo při ztroskotání lodi 67 imigrantů, se australská ministerská předsedkyně Julia Gillardová rozhodla přistoupit ke kontroverznímu kroku obnovení táborů pro žadatele o azyl. Ty před čtyřmi lety uzavřela právě její Labour Party.

"Neexistují žádné důkazy o tom, že by tito lidé dorazili do Austrálie, musíme proto předpokládat, že zahynuli," řekl pro australskou televizní stanici ABC ministr vnitra Jason Clare v souvislosti s posledním incidentem.

Tábory vybudovali Australané mimo teritorium vlastní země v Nauru a na Papue Nové Guineji. Jejich cílem bylo zabránit, aby žadatelé o azyl nemuseli podstupovat nebezpečnou cestu přes moře na australský kontinent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.