Tak nám zabili Ferdinanda, paní Müllerová, chce se mi říct nad vřavou provázející zákon o církevních restitucích. 80 % české veřejnosti je údajně proti němu, země je zamořená poněkud nechutnými billboardy, vášně cloumají s věřícími i bezvěrci, pere se historické špinavé prádlo i historické pomluvy. Opět jsme si našli téma, o kterém se můžeme pořádně pohádat, aniž bychom hádkou cokoli vyřešili. Bylo to tak se vztahy k Německu, s radarem, se zdravotními poplatky, je to tak o vstupu do eurozóny, romských ghettech a mnoha dalších věcech. Než dokážeme problém věcně rozebrat, vzbudí se negativní vášně, které politici eskalují, a společenská chuť o něčem fakticky debatovat a dělat je zas o závit horší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.