Na zdejších dlouhých plážích se kdysi procházeli Elizabeth Taylorová, Brigitte Bardotová nebo Paul Newman. Byli ubytovaní v jednom ze stovky místních hotelů, které jsou ale už od roku 1974, stejně jako muzea, obchody nebo kostely, obehnané ostnatým drátem a pomalu chátrají.

To by se ale mohlo už brzy změnit. Kypr před pár týdny převzal předsednictví EU a jak prohlásil prezident Demetris Christofias, právě Varosha se může stát jakýmsi mostem míru, spolupráce a naděje, který povede k obnovení rozhovorů s tureckou stranou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.