Desítky metrů vysoký cihlový komín a vodárenská věž se šikmou střechou ční nad plzeňskými Slovany. Pivovar Světovar, kde se pivo vařilo jen dvacet let, zeje prázdnotou. Už dlouho tomu tak ale nebude. Už teď, než se začne s revitalizací rozlehlého průmyslového areálu, je možné do útrob kdysi nejmodernějšího pivovaru v Rakousku-Uhersku nahlédnout.

Už vstupní chodník naznačuje, že pivovar několikrát změnil účel. Pod dlažbou z cementových kachlů prasklinami prosvítá původní pestrobarevná nepravidelná mozaika. Dvorek, na kterém kdysi čekávaly vozy na sudy s pivem, je mírně zarostlý a uprostřed něj stojí posed. V něm místo číhajícího myslivce čekají knihy. Zdi expedičního skladu jsou pomalovány obrysy lidských postav i zvířat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.