Už pouhou volbou svého románového hrdiny se německý spisovatel Michael Kumpfmüller odvážil vstoupit na nebezpečný literární terén. Jeho román Nádhera života vypráví totiž o Franzi Kafkovi tak, jak jej dosud neznáme, a Kumpfmüller zde boří tradiční mýtus éterického a věčně zasmušilého spisovatele. Se stejnou mírou pozornosti se však Kumpfmüller věnuje také poslední ženě po Kafkově boku Doře Diamantové, která se jeho prostřednictvím dostává v literatuře vůbec poprvé ke slovu. Dlouhá ignorance ze strany literárních kritiků pramenila zejména ze skutečnosti, že se Dora na rozdíl od Maxe Broda nevzpříčila Kafkově vůli a jeho mnohé písemnosti spálila. Ještě v roce 1930 označila Kafkovu tvorbu v příměru s jeho osobností jako "přinejmenším nedůležitou", a to právě navzdory Kafkovu neúnavnému propagátorovi a pozdějšímu interpretovi, Maxi Brodovi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.