Zhruba 55 milionů eur (asi 1,4 miliardy Kč) zaplatí investor z komunistické Číny za 15procentní balík akcií italského fotbalového velkoklubu Inter Milán. Firma China Railway Construction Corp navíc světově proslulému klubu postaví do roku 2017 nový stadion. Suma za akcie odpovídá zhruba výši současného zadlužení klubu.

Pokud měl dosud evropský klub čínské vlastníky, nepocházeli z pevninské Číny, ale třeba z Hongkongu, všímá si agentura Reuters. Firma, která však nyní vstupuje do Interu Milán, patří z většiny čínskému státu a její počátky jsou spojené s čínskou lidovou armádou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.