Mezi zeměmi na periferii eurozóny působí Irsko téměř jako vzorný žák. Jako jediný dlužník čerpající zahraniční pomoc dodržuje rozpočtové cíle stanovené v dohodě s věřiteli. Nedávno se po skoro dvou letech vrátilo na kapitálové trhy, kde prodalo vládní dluhopisy za 4,2 miliardy eur.

Irsko tak významně pokročilo ve svém úsilí obnovit "plný přístup" na kapitálové trhy. Oceňuje to i agentura Standard & Poor's, která včera třetí nejzadluženější zemi eurozóny potvrdila rating BBB+. Stejně na tom jsou Itálie a Španělsko, jim se hodnocení úvěrové důvěryhodnosti v uplynulých měsících naopak výrazně zhoršilo.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.