Ukládání odpadů na skládkách v nejbližších letech zřejmě podraží. Připravuje se totiž nový zákon o odpadech, který má obce i společnosti motivovat k tomu, aby více recyklovaly nebo odpad spalovaly ve spalovnách. Bude to ovšem něco stát.

"V Evropské unie se více než u nás skládkuje jen v Bulharsku a Rumunsku," tvrdí náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč. "A pokud chceme, aby se od roku 2020 či 2025 komunální odpad již neskládkoval, musíme hledat jiná řešení," říká. Jako motivační nástroj má sloužit právě zvýšení poplatku za skládkování.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.