K nejpůvabnějším momentům dnes již proslulé inscenace Spílání publiku 2010 v pražském Divadle Komedie patří zdoslovnělá metafora: házení skutečného hrachu na skutečnou zeď. Její režisér, ředitel divadla Dušan D. Pařízek, je v házení hrachu v jistém smyslu přeborníkem-vytrvalcem. Nebýt toho, sotva by se jeho Pražskému komornímu divadlu (PKD), které dnes končí, podařilo za deset let v Komedii z menšinové scény se zprvu mizivou návštěvností vytvořit jedno z nejpodstatnějších center současného českého uměleckého života, divadlo s mezinárodním přesahem a zároveň i s řadou věrných diváků, aniž by sahal k jakýmkoliv kompromisům.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.