Český výrobce antivirových programů Avast Software odložil plánovaný vstup akcií na americký trh Nasdaq.

Podle středečního sdělení upisovatelských bank se k tomu firma rozhodla kvůli obnovení nepříznivé situace na trhu. Avast měl v úmyslu získat primární nabídkou pro svůj další rozvoj až 99 milionů dolarů (2,1 miliardy Kč).

Avast chtěl na trhu Nasdaq prodat devět milionů akcií za cenu mezi devíti a 11 dolary. Ve středu měla firma stanovit emisní cenu a ve čtvrtek se její akcie měly začít obchodovat pod symbolem "AVST".

Její tržní hodnota by při ceně akcie na horním konci rozpětí dosáhla 930 milionů dolarů.

Avast vznikl na začátku 90. let a nabízí nekomerčním domácím uživatelům antivirovou ochranu zdarma, čímž si buduje cestu k platícím a firemním zákazníkům na celém světě. Firma ohlásila vstup na burzu loni v prosinci a následovala v tom svého konkurenta AVG Technologies.

Situaci na technologickém trhu zhoršila nepříliš úspěšná květnová emise akcií největší světové sociální sítě Facebook. Trend pozvolného oživování trhu se v posledních dnech přerušil, uvedla agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru