České republice bylo v prvním pololetí registrováno 4,64 milionu osobních automobilů. Průměrné stáří vozového parku se zvýšilo na skoro 14 let. Uvedlo to dnes Sdružení automobilového průmyslu (SAP).

Od roku 2000 v Česku přibylo 1,2 milionu osobních vozů. Stále roste podíl vozidel starších deseti let, který ke konci pololetí 2012 dosáhl 60,6 procenta. V západní Evropě je toto číslo poloviční. Podíl vozidel starších 15 let v tuzemsku přesahuje 32 procent. Aut mladších než dva roky jezdí po českých silnicích 7,1 procenta.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.