Tuzemské banky zpřísnily ve druhém čtvrtletí podmínky podnikových a spotřebitelských úvěrů. Podmínky půjček na bydlení se naopak uvolnily. Způsobila to hlavně konkurence na trhu a nižší náklady bank. Vyplývá to z nově zavedeného šetření úvěrových podmínek bank, které včera poprvé zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Tuto analýzu bude centrální banka provádět pravidelně čtyřikrát do roka. "Šetření úvěrových podmínek bank patří v mnoha zemích pod názvem Bank Lending Survey ke standardním nástrojům, které umožňují získat centrálním bankám a dalším uživatelům cenné informace o vývoji na bankovním úvěrovém trhu nad rámec údajů z pravidelného reportingu," říká tiskový mluvčí ČNB Marek Petruš.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.