- Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová je nejznámější spisovatelkou všech dob, v počtu prodaných knih ji předstihuje jen Shakespeare a pouze Bible je dostupná ve více jazycích než její knihy.
- Od listopadu 1952 se v londýnském West Endu nepřetržitě hraje její Past na myši. Je tak nejdéle uváděnou divadelní hrou všech dob.
- V roce 1975, kdy vyšel román Opona s posledním případem Hercula Poirota, otiskly New York Times detektivův nekrolog. Stal se tak pravděpodobně jedinou literární postavou, které se něco takového podařilo.
- V Japonsku byl v letech 2004 a 2005 vysílán seriál Agatha Christie's Great Detectives Poirot and Marple, který spojil oba detektivy do jednoho příběhu.
- John Curran, autor Utajených zápisníků Agathy Christie, spočítal, že statisticky nejčastějším pachatelem v knihách Agathy Christie je lékař.
- Kromě detektivek a divadelních her napsala Agatha Christie jako Mary Westmacottová šest romantických knih s autobiografickými prvky.
- V neděli 22. července uplyne patnáct let od založení české Společnosti Agathy Christie, která je pobočkou britské Agatha Christie Society a má za úkol usnadňovat komunikaci mezi spisovatelčinými příznivci a šířit a chránit její dobré jméno.

Zdroj: Společnost Agathy Christie

Související