Fandím Slavii a cítím šanci na výnos, tak vysvětlil kladenský advokát Václav Slavíček koupi zadluženého slavistického stadionu v Edenu. Od investiční skupiny Natland koupil Slavíček, respektive jeho společnost Kingwater Holdings Ltd. firmu E-Side Property, jež stadion v Edenu vlastní. Cenu transakce strany nekomentovaly.

"Investiční skupina NATLAND Group prodala celý svůj 80% podíl ve společnosti Eden Sport Investments Ltd., která prostřednictvím společnosti E-Side Property vlastní multifunkční arénu v pražském Edenu. Novým vlastníkem se stala společnost KINGWATER HOLDINGS LIMITED vlastněná Mgr. Václavem Slavíčkem," uvedl Slavíček v tiskové zprávě.

"Prvotní stimul je to, že cítím šanci na výnos, i když je to poměrně riziková záležitost. Druhak jsem fanda Slavie, to nepopírám," řekl později advokát před novináři. "Provoz stadionu poběží dál, jak jsou všichni zvyklí. Nepřestane se hrát fotbal, platí všechny domluvené akce," slíbil.

Podle informací HN koupil Slavíček zadlužený stadion pro svého klienta, někdejšího manažera PPF Karla Pražáka. "Skutečným vlastníkem je Karel Pražák z PPF," řekl HN zdroj, blízký jednání.

"Absolutně vylučuji, že by za mnou někdo stál. Pana Pražáka ani neznám," odmítl to Slavíček před novináři. Podobně informaci na dotaz HN vyloučil také Pražák.

Pražák byl několik let členem statutárních orgánů PPF Banky a stále pracuje pro Kellnerovu skupinu. Je ředitelem AB-Credit ze skupiny PPF.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Aréna v pražském Edenu má nového vlastníka. Firmu E-Side Property, jíž stadion patří, koupil kladenský advokát. Podle informací HN ji koupil pro svého klienta Karla Pražáka blízkého Kellnerově PPF. Slavíček i Pražák to odmítají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru