Fandím Slavii a cítím šanci na výnos, tak vysvětlil kladenský advokát Václav Slavíček koupi zadluženého slavistického stadionu v Edenu. Od investiční skupiny Natland koupil Slavíček, respektive jeho společnost Kingwater Holdings Ltd. firmu E-Side Property, jež stadion v Edenu vlastní. Cenu transakce strany nekomentovaly.

"Investiční skupina NATLAND Group prodala celý svůj 80% podíl ve společnosti Eden Sport Investments Ltd., která prostřednictvím společnosti E-Side Property vlastní multifunkční arénu v pražském Edenu. Novým vlastníkem se stala společnost KINGWATER HOLDINGS LIMITED vlastněná Mgr. Václavem Slavíčkem," uvedl Slavíček v tiskové zprávě.

"Prvotní stimul je to, že cítím šanci na výnos, i když je to poměrně riziková záležitost. Druhak jsem fanda Slavie, to nepopírám," řekl později advokát před novináři. "Provoz stadionu poběží dál, jak jsou všichni zvyklí. Nepřestane se hrát fotbal, platí všechny domluvené akce," slíbil.

Podle informací HN koupil Slavíček zadlužený stadion pro svého klienta, někdejšího manažera PPF Karla Pražáka. "Skutečným vlastníkem je Karel Pražák z PPF," řekl HN zdroj, blízký jednání.

"Absolutně vylučuji, že by za mnou někdo stál. Pana Pražáka ani neznám," odmítl to Slavíček před novináři. Podobně informaci na dotaz HN vyloučil také Pražák.

Pražák byl několik let členem statutárních orgánů PPF Banky a stále pracuje pro Kellnerovu skupinu. Je ředitelem AB-Credit ze skupiny PPF.