”Nahé lidské tělo není sprosté a nemělo by nás urážet,” říká Stephen Gough, třiapadesátiletý rozvedený otec dvou dětí. A jako demonstraci své pravdy podnikl 1448kilometrovou cestu přes Britské ostrovy. Dvakrát. Pěšky a kromě pohorek a ruksaku byl úplně nahý.

Skotský Edinburg byl jediné místo, kde ho zatkli. Místní šerif McIntyre totiž Gougha uznal vinným z porušování veřejného pořádku a také z pohrdání soudem, protože se obviněný na cestě k soudnímu přelíčení v letadle svlékl a před porotu se dostavil v Adamově rouše.

V květnu 2006 za to soud poslal Gougha na dva roky za mříže a od té doby z vězení nevyšel. 

Podle skotského zákona totiž narušení veřejného pořádku znamená "uvrhnout, nebo potencionálně uvrhnout, veřejnost do stavu strachu, šoku nebo zloby".

 "Vidět penis na veřejnosti je ve společnosti cítěno jako dostatečný důvod k šoku," poznamenal tamní soudce a odvolací soud s ním nakonec souhlasil.

Po vypršení trestu loni v srpnu se Gough opět odmítl obléci, a tak byl před vězením znovu zatčen. Soud ho varoval, že bude vzat do vazby pokaždé, vykročí-li z brány nápravného zařízení nahý.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.