Současné vládě, která je dnes přesně v poločase svého vládnutí, a jejím úsporným krokům částečně vděčíme za dnešní důvěru trhů. Jak ministerstvo financí, tak české podniky a domácnosti mají proto oproti řadě evropských zemí pohodlný přístup k levným penězům. Zatímco polská vláda si půjčuje od trhů za pět procent, italská za téměř šest a španělská ještě nedávno za sedm, české ministerstvo financí dostane z trhů peníze za dvě a půl procenta ročně. Problém je v tom, že úspěch není pouze dílem vlády a současná důvěra trhů neznamená, že se vládě podařilo vyřešit dlouhodobé neduhy českých veřejných financí. Je spíše odrazem dobrých výchozích podmínek Česka a splnění jednoduchých domácích úkolů. Ty složité bohužel dál zůstávají před námi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.