V týdnech, kdy se začala ke konci chýlit éra Pražského komorního divadla v Divadle Komedie, vyrazil jeden z jejích tvůrců, režisér David Jařab, do ústeckého Činoherního studia - a nastudoval tu vlastní text zvaný prostě Artaud. Ústecká inscenace volně souvisí s tématem, které prochází částí repertoáru samotné Komedie: uvažování o divadle a diváctví.

Nekompromisní výpověď

Onen Artaud v názvu je celým jménem Antonin Artaud, slavný francouzský surrealistický básník a jedna z největších osobností divadla dvacátého století. Paradoxně byl ovšem snad nejméně úspěšným ze všech slavných režisérů, připravil jen několik inscenací a žádná z nich se nedočkala byť jen náznaku diváckého úspěchu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.