Poté, co neonacisté ze Zlatého úsvitu po volbách obsadili osmnáct křesel v řeckém parlamentu, stupňují násilí vůči imigrantům. Informuje o tom americký list New York Times (NYT).

Upozornil na událost, kdy 50 členů Zlatého úsvitu před časem vjelo na motorkách do předměstí Nikaia. Muži byli ozbrojení velkými dřevěnými tyčemi a podle svědků někteří z nich nesli štíty se symbolem strany, který se podobá svastice.

Místním podnikatelům, kteří zde většinou patří k legálním přistěhovalcům, pak dali ultimátum: "Máte sedm dnů na to, abyste zavřeli své obchody. Pokud ne, spálíme vám je a spálíme i vás," řekl NYT Pákistánec Mohammed Irfan.

Imigrantům také říkali, že způsobili řecké problémy. Když se Irfan pokusil dovolat pomoci u policie, odpověděla mu, že nemá čas pomáhat přistěhovalcům, jako je on.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.