Sotva společnost VTP AT Milovice a akademici z pražského ČVUT společně koncem června představili plány na stavbu nového vědecko-technického parku v bývalém vojenském areálu v Milovicích, už mají své kritiky.

Šéfovi státního Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu Josefu Kašparovi se nezamlouvá stamilionová investice do aerodynamického tunelu, který má být jednou z klíčových částí projektu za více než půl miliardy korun.

Kašpar považuje záměr za zbytečné plýtvání evropskými a státními penězi. "Projekt stavby aerodynamického tunelu jde proti zdravému rozumu. Vždyť ve světě se v současné době tunely zavírají z ekonomických důvodů. Jejich kapacita je využita přibližně na polovinu a odborníci prakticky půl roku nemají co dělat. Provoz je nákladný a neefektivní,“ tvrdí Kašpar.

Jako příklad uvedl úplně rušení tunelů ve Švédsku, průmyslové velmoci. A také zavírání podobných zařízení v americkém výzkumném středisku NASA.

Silný trumf: Boleslavská automobilka

Občanské sdružení Energoklastr, které společnost VTP AT Milovice založilo, ale považuje kritiku za přehnanou a neoprávněnou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.