Jen málokdo si dnes vzpomene, jak vypadal Londýn předtím, než se na silvestra roku 1999 začalo nad jihozápadním koncem parku Jubillee Gardens točit "londýnské ruské kolo". Se svými 135 metry je největší na světě, jmenuje se Oko Londýna, změnilo vzhled jižního nábřeží Temže, ale také nabídlo zbrusu nový pohled na parlament z ptačí perspektivy. Svezení v některé z 32 prosklených gondol kolosu, kterému se říká také Millenium Wheel neboli Kolo tisíciletí, patří mezi ten typ zážitků, které dodávají prohlídkám světových megapolis punc výjimečnosti. Za hezkého počasí je prý vidět až na windsorský zámek, ale mnohem bližší pohled na lodě plující po Temži napůl zahalené mlhou je přece jen obvyklejší.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.