Frýdlant nabízí nové služby pro náročnější turisty, společnost Antonie Hotels ve městě otevřela relaxační areál s bazény a ubytováním. Areál Antonie může zatím ubytovat nejvýše deset lidí, už příští rok bude ale v sousedství dokončen nový hotel pro dalších 40 klientů. Projekt za zhruba 160 milionů korun podpořila Evropská unie a podporuje ho i radnice. Takový typ ubytování a služeb zatím na Frýdlantsku chyběl, řekl frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS). Ve městě a jeho okolí podle něj převažují hlavně penziony, hotelové ubytování na vyšší úrovni nabízejí jen nedaleké Lázně Libverda.

"Pokud chceme, aby byl Frýdlant přirozeným turistickým centrem regionu, podobné ubytování a služby pro turisty potřebujeme," dodal Ramzer. Projekt navíc přinese nejméně 14 pracovních míst, ve městě, kde je o práci nouze. I proto podle starosty radnice od začátku projekt společnosti Antonie Hotels podporovala. Investorovi prodala zchátralou secesní budovu bývalé ubytovny Řecký domov a také areál sousedního zahradnictví. Původně investor počítal s výstavbou komplexu pro 120 až 140 hostů, s žádostí o dotaci ale neuspěl, a tak projekt zredukoval na třetinu. Zatím se pro veřejnost otevřela první etapa.

Druhá etapa - výstavba hotelu, teprve začíná. Původně se počítalo s rekonstrukcí historické budovy, v průběhu oprav se však ukázalo, že dům je v horším stavu, než se předpokládalo. Statika objektu byla natolik narušená, že ho statik nařídil strhnout. Na jeho místě vyroste nový terasový hotel s restaurací, který hostům nabídne výhled na historické město a frýdlantský zámek. "Hotel a další část sportovišť by měly být dokončeny v září příštího roku," řekl majitel společnosti Antonie Hotels Jindřich Řehák.

 

Související