Karel Schwarzenberg zhodnotil odstřel ministra Pospíšila lakonicky: "Bitva o nezávislé státní zastupitelství je dočasně prohraná." Není ale starý kníže až příliš skeptický? Vždyť nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zůstává, nálada zejména mezi mladšími žalobci zdá se být bojovná.

Jenže elán a probuzení chuti stíhat zločince mezi politiky ještě nejsou zárukou nezávislosti. Tu mohou žalobci získat jen z rukou vlády. A Pospíšilův pád věští, že podstatná část koalice jim větší svobodu poskytnout nehodlá.

Na první pohled nevypadá Zemanova situace až tak tragicky. Nečas se možná sám chytil do oka, které chystal na Lenku Bradáčovou. A nakonec ji bude muset Pospíšilův nástupce pod tlakem z mnoha stran skutečně jmenovat vrchní žalobkyní v Praze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru