BÁJEČNÁ, MLÁDEŽNICKÁ LÉTA POD PSA

Po svazku věnovaném časopisu ABC se výprava do dějin domácího komiksu zaměřila na tři "mládežnická" periodika totalitní éry, kde kreslený seriál nezažíval jen pocity děcka zahnaného do kouta. Až na výrony z Pionýrských novin nebyl jen nástrojem agitace a vystrkoval růžky navzdory cenzorům i nouzi o papír. Podle autorů, kteří spíš než postupy literární vědy osvědčili fandovskou vášeň a objekty své nostalgie líčí s bodrou zevrubností, vévodila Pionýrské stezce oficiální paralela k Rychlým šípům: Čermákova Modrá pětka. K výbojům komiksu tu přispívali Kája Saudek a Jan Kristofori, kdežto Sedmička pionýrů lákala na překlad Asterixe.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.